Badanie ginekologiczne we wczesnej ciazy

Kolposkopia to pierwsze ginekologiczne badanie diagnostyczne. Kolposkopy to narzędzia stosowane przez ginekologów podczas badania - endoskopy posiadające możliwość wielokrotnego powiększania obrazu. Badanie przenosi się w warunkach ambulatoryjnych.

https://ecuproduct.com/es/testolan-un-estimulador-unico-de-la-funcion-del-organismo-masculino/Testolan Un estimulador único de la función del organismo masculino.

Do zrealizowania kolposkopii nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Przydatna istnieje jednak wstrzemięźliwość płciowa na parę dni przed. Nie dokładnie też przeprowadzać go podczas krwawienia miesięcznego. Samo pytanie nie jest gorące a bogata je spełniać także u osób w ciąży. Kolposkopia najczęściej uprawiana stanowi w spraw, gdy cytologia daje niejednoznacznie wyniki. Pytanie to pozwoli na stosunkowo wczesną diagnostykę raka szyjki macicy (w tzw. stadium przedinwazyjnym). Jeśli rak uważa się w kolejce rozwoju kolposkopia umożliwia weryfikację powstałych zmian. Badanie kolposkopowe polega przede wszystkim na uwagi części pochwowej szyjki macicy po jej wyświetleniu się we wzierniku. Na jej wielkości pojawiać się mogą bowiem duże zmiany, jakie są trudne do wykrycia podczas rutynowego badania. Najpierw ginekolog ogląda nabłonek płaski wielowarstwowy nierogowaciejący i gruczołowy, szczególnie zwracając uwagę na ich możliwość. Tam powstają bowiem najgroźniejsze choroby. Później obraz zwiększa się i dzięki zastosowaniu zielonego filtra obserwuje podnabłonkową sieć naczyń krwionośnych. Na jej przyczynie możliwe jest rozpoznanie charakteru powstałej zmiany. Drugi etap badania to próby kontrastujące powierzchnię nabłonka (np. próba z płynem Lugola i kwasem octowym 3%). Kolposkopia, ze powodu na pozytywny sprzęt, jest pytaniem stosunkowo bogatym i wymaga doświadczenia ze strony tworzącego ją lekarza. Jest wciąż rzadko wykonywane, jednak coraz częściej oraz w ramach działalności Narodowego Funduszu Zdrowia.