Kasy fiskalne 14 marzec 2013

http://erp.polkas.pl/wybrac-odpowiedni-system-erp-do-fakturowania/Sage Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość | Systemy ERP | POLKAS

Kasę fiskalną odkrył w XIX wieku James Jacob Ritty, aby kontrolować pracowników swoich pubów. Był kilka lokali w Dayton (bywali tam nawet sławni miejscowi mafiozi, tylko toż element na poszczególną historię). Był człowiekiem przedsiębiorczym również nie lubił, kiedy się go oszukuje. Kto z nas lubi? W jasnym elemencie zaświeciła mu się żarówka i zajrzał na pomysł skonstruowania nowego urządzenia.

To urządzenie zrewolucjonizowało handel, choć pierwsze egzemplarze mało przypominały te, elektroniczne kasy fiskalne - zwracały się bowiem z budzika oraz z szuflady, i w trakcie transakcji słychać było mocny dźwięk. Wynalazca po opatentowaniu urządzenia założył z bratem małą fabryczkę, która rozsławiła jego nazwisko na pełny świat. Choć dziś nieco mało kto z nas kojarzy nazwisko Ritty'ego, w pracach oraz na ścianach internetowych poświęconych drukarkom fiskalnym ważna jest wolny problemu znaleźć. Duża bądź mała kasa fiskalna? Wybór zależy od potrzeb! To kasy fiskalne liczymy na: - kasy ECR (elektroniczne kasy rejestrujące) - nierozbieralne, o mniejszej pamięci RAM, bez możliwości rozbudowy. Ograniczona pamięć RAM oznacza, że po paru latach urządzenie kształtuje się do komunikacji, choć rzadziej używane, posłuży dłużej. - kasy POS - tzw. kasy komputerowe - o bardziej rozbudowanej pamięci RAM, z opcją wymiany tematów i rozbudowywania zawartości. Wśród kas ECR możemy dać: - kasy przenośne - miłe i delikatne kwoty fiskalne elzab mini e typowe dla drobnych inwestorów również w obsłudze imprez plenerowych - kasy jednostanowiskowe - świetne w punktach i butikach ze względu na krótkie rozmiary, z perspektywą podłączenia do komputera wagi i czytnika kodów, zbierają się więcej w handlu obwoźnym - kasy systemowe - właściwe dla większych sklepów, mające szansę zgodności z pozostałymi terminalami płatniczymi, kasami i układem magazynowym. Są dużo ciekawych funkcji jak realizacja płatności za rachunki i sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych.