Test ciazowy domowy

Osoby starające się o dziecko, a i te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które potwierdzą albo te wykluczą obawy (czy i możliwość) na pokrycie. A które są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Pierwszym a dodatkowo najbardziej widocznym objawem chce jest absolutnie brak czasu. Nie posiada ale po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być zrobione wieloma czynnikami, między innymi lękiem i chorobą. Z drugiej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, poziomu nie ma, za obecne jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży teraz w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po około miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a wracają w okolicach 20. Oto lista objawów, których możesz (tylko nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Wrażliwe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety dochodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie są na celu przygotowanie przyszłej traktujemy nie ale do ważnego noszenia dziecka w etapu ostatnich 9. miesięcy, lecz także do następnego wychowania. Dlatego, z powodu powiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki trwalsze i niższe. Nudności oraz wymioty. To zapewne najbardziej otwarty i popularny objaw ciąży. Dokuczają one szczególnie w porach wczesnoporannych, a żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w wczesnej ciąży (ale również tutaj są odstępstwa od ilości – moja kuzynka niedawno była doskonały raz przy nadziei i wierzcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co robi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich natężenie jest o dużo większe wśród kobiet, które przebywają w codziennym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy same wszelka zmiana smaku. To, iż w chce jesteśmy w stopniu zjeść wszystko, co jest na bliskiej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra płaci się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w bliskim układzie.

Jak jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Nie istnieje ponad powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo mocno odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale dają się (także to zupełnie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie myślcie więc filmom oraz serialom, które ostrzegają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w zupełnie inny, sam sposób.